Hívjon bizalommal:
+36 30/237 5338

Masszázs Balatonfüreden

A masszázs egyaránt nyújt megoldást izomfeszültségre, vizesedésre, keringési rendellenességekre, vagy csak egyszerűen felfrissíti az elfáradt testet és lelket. Az általam nyújtott masszázs során felpezsdül a vérkeringés, segíti a felgyülemlett salakanyagok kiürülésében, csökkenti a felgyülemlett feszültséget.



Telefon:

+36 30/237 5338

Nyirokmasszázs

Az eljárás lényege a pangó nyirokfolyadék elvezetése a kötőszövetből. Mivel a nyirokrendszer szoros kapcsolatban áll az immunrendszerrel, alapvetően meghatározza a szervezet regenerációs képességét és segíti a salakanyag kiválasztását a szövetekben, így akadálytalan működése rendkívül fontos. A nyirokmasszázs időtartama 70- 80 perc. A nyirokmasszázs egy speciális masszázsfajta, amely javítja a nyirokelfolyást, megszünteti a nyirokpangást, aktiválja az immunrendszert, serkenti a salakanyagok elszállítását, segíti a sejtek és a szövetek regenerálódását, csökkenti a gyulladáskészséget, elősegíti meglevő gyulladások, sebek gyógyulását.

A módszert a század elején dr. Emil Vodder, dán biológus fejlesztette ki . A nyirokmasszázs gyengéd, körkörös, nyomó-simító mozdulataival gyorsítja a nyirok elfolyását. Ezzel megszűnik a szöveti nyirokpangás, az anyagcsere termékek, salakanyagok hamarabb kiürülnek. A nyirokkeringés segítségével a méreganyagok az érpályába, majd a vér útján a májhoz illetve a vesékhez kerülnek, ahol egyrészt átalakulnak, másrészt kiválasztódnak.

A nyirokmasszázs aktiválja az immunrendszert és az anyagcsere-folyamatokat, kiüríti a szöveti ödémákat - csökkentve ezáltal az érintett szervek fájdalmát-, valamint indirekt módon javítja a vérkeringést, sőt, a sejtek táplálék- és oxigénellátását is.

Mikor segít a nyirokmasszázs?

A nyirokmasszázs sok betegség kezelésében rendkívül hatásos; de egészségünk megőrzése érdekében is alkalmazhatjuk, hatékonysága kiemelkedő a narancsbőr kezelésénél.

Mikor nem ajánlott?

  • Akut gyulladásos folyamatoknál, mert ilyenkor a helyi gócból a kórokozók az egész szervezetre átterjedhetnek.
  • Pajzsmirigyműködési zavaroknál; nyaki nyirokdrenázs során a rosszul működő pajzsmirigyszövetből hirtelen nagy mennyiségű hormon kerülhet a vérbe.
  • Trombózisgyanús területeken - a kialakult vérrögből kis darabok szakadhatnak le, és tovasodródva, például tüdőembóliát okozhatnak.
  • Daganatosan elfajult szövetek közelében, főleg, ha azt műtéttel még nem távolították el. A masszázs hatására leszakadó és a vérkeringéssel távoli régiókba jutó daganatsejtek áttétek kialakulását segíthetik elő.
  • Szívelégtelenséghez társuló ödémáknál - nyirokdrenázs során ugyanis a vérkeringésbe kerülő szövetnedv fokozza a szív térfogatterhelését, és fennáll a tüdőödéma keletkezésének veszélye.

Mint a legtöbb natúrmedicinához tartozó módszer, a nyirokdrenázs is holisztikus szemléletű. Alkalmazásakor nem feledkezhetünk el a szervezet általános regenerálódását, helyes működését elősegítő egyéb tényezőkről sem. Az izomműködés mint egy pumpa nyomó és szívó hatása segíti a nyirokkeringést. A mély és helyes légzés szintén ez irányba hat.

Érdekességek a masszázsról...

Érdekességek, újdonságok a masszázs világából.